בתי הכנסת

בית כנסת חב"ד יבנה

בית הכנסת המרכזי

בתי כנסת לפני כ-500 שנה בעיירות בהן התגוררו יהודים היו מחולקים לפי 'מעלתם ונחיתותם' המדומה של היהודים המתפללים בו. היה את בית כנסת של הנפחים והסנדלרים, היה את של התלמידי חכמים והמלומדים. אלו לא נכנסו לאלו מפאת כבודם המדומה. עד שהגיע רבי ישראל המכונה "הבעל שם טוב" והפיץ את תורתו ואת משנתו החסידית. הרים את יוקרתם של היהודים הפשוטים והנחיל גם לתלמידי החכמים את חשיבותם של היהודים התמימים והפשוטים בעיני הקב"ה.

בדרכו של הבעל שם טוב, וכפי שלימד אותנו ממשיך דרכו, הרבי מליובאוויטש, בתי הכנסת של חב"ד מיועדים לכל יהודי באשר הוא. בית הכנסת המרכזי של חב"ד ביבנה – "בית שלמה יוסף" – הוקדש לע"נ שלמה ויוסף איטח ע"י נכדם מיקי איטח. בית הכנסת ממוקם במרכז העיר ומזמין את כל תושבי העיר ליהנות מתפילות השבת כמו גם בימי החול.

התפילות בליל שבת מתחילות עם השקיעה, ובשבת בבוקר בשעה 8:30. גם אם מעודכם לא ביקרתם בבית הכנסת, תרגישו בנוח להיכנס ולהשתתף בתפילות. ניתן לעדכן את הרב במשך השבוע על כל שאתם מתכוננים להגיע, ותזכו לעזרה והכוונה כדי שתרגישו בבית שלכם – בבית של ה'.

בתי הכנסת הפתוחים

במהלך חגי תשרי צובאים על דלתות בתי הכנסת יהודים רבים המרגישים את הצורך להתחבר למורשתם האמיתית והמקורית. מפני העומס הצפוי, בית חב"ד משתדל לפתוח בתי כנסת במקומות מרכזיים המסוגלים להכיל כמויות גדולות של מתפללים, אנשים, נשים וטף. עקבו אחר הפרסומים בדף הפייסבוק כדי לדעת היכן ומתי נפתחים בתי כנסת שכאלו. אל תתביישו – שמרנו לכם כיסא! 

בר מצוה

בית הכנסת המרכזי פותח את שעריו בפני משפחות המעוניינות לערוך שבתות בר מצוה, עבור הבן שעולה לתורה זה בפעם הראשונה בחייו. צרו קשר עם בית חב"ד ונוכל לסייע לכם להתארגן לאירוע המרגש.

אמירת קדיש

קדיש לעילוי נשמת הנפטר זו היא מצווה יקרה, והיא בין המצוות הבודדות שאפשר בהם לכבד את ההורים והסבים גם לאחר פטירתם. אם אתם מעוניינים לומר קדיש ואינכם יודעים איך, למה וכמה, או אם תרצו שיאמרו קדיש בעבורכם בתאריכים מסויימים כמו במשך שנת האבל אתם מוזמנים לפתוח פניה באמצעות האתר ונוכל לסייע לכם. 

 

מנייני חב"ד בשכונות

בחלק משכונות העיר יבנה פעילים שלוחי חב"ד המקיימים מניינים בשבתות. במניינים אלו תוכלו "להרגיש בבית", להתחבר לתפילה, לקבל הדרכה וללמוד את פנימיות התורה בשיעורים המתקיימים במקום לפני התפילה.

מניינים אלו מתקיימים בשכונת תדהר ע"י הרב שלום חיים סגל (טלפון: 054-4236659), בשכונה הירוקה ע"י הרב אפי עידה (טלפון: 054-4952359) ובשכונת נאות שמיר ע"י הרב ישראל לרר (טלפון: 054-7977920).

פנה לבית חב"ד בכל עניין יהודי: