אריזת מוצרי מזון לחלוקה
פריקת משאית עם מוצרי חלב
מוצרי חלב מיד עם פריקתם

מפעל החסד של בית חב"ד יבנה

"מפעל החסד" של בית חב"ד הינו שם דבר בעיר יבנה, ולא סתם. המפעל עובד 24/6 על מנת לתמוך בדרכים מגוונות במאות משפחות ברחבי העיר. במשך השבוע מתבצעת חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות, ישנם כאלו שיקבלו חבילה בתדירות יום-יומית וישנם משפחות שיקבלו סל שבועי או חודשי. לפני חודשי החגים בניסן ובתשרי חבילת המזון תגדל ותכיל יותר מוצרים בהתאם לכמות המוצרים שהמפעל הצליח לגייס.

חלק מהיופי היחודי של מפעל החסד זה שהוא מחבר את כל תושבי העיר לעשייה הברוכה. מעבר לעבודה השוטפת.

לפתח המפעל מגיעים "מבצעים" מיוחדים סביב מעגל השנה ובעזרת קבוצת ידידים ומתנדבים מצליחים להוציא פרוייקטים של אור וחסד אל הפועל.

הנה סיפור לדוגמא: סיטונאי מזון שמתקשר למרכז החסד בשעת ערב כדי לתרום כמה משטחים של מוצרי חלב שתוקפם יפוג בעוד 6-7 ימים. המשאית צריכה להעמיס מוצרים חדשים לפנות בוקר לקו חלוקה ויש לפנות אותה במהרה מתכולתה הנוכחית. הודעה מרוכזת שיוצאת מ"מפעל החסד" לרשימת מתנדבים מצליחה לגייס תוך דקות מספר פעילים נמרצים שמגיעים לפרוק את המשאית. תוך שעתיים מוצרי החלב נמצאים במקררים של המפעל כשלמחרת בבוקר המוצרים נארזים ומגיעים במשך היום למשפחות נזקקות.

חוץ ממוצרי מזון המגיעים דרך קבע למפעל, בחופש הגדול מגיע סטוק של ילקוטים ומוצרי כתיבה לבתי ספר, בתחילת החורף יפרקו המתנדבים משאית עם שמיכות חמות שניתנו מגופי תמיכה ארציים ומפעל החסד דואג שיגיעו לעיר יבנה ויחולקו למשפחות.

בחנוכה תשע"ו יזם מפעל החסד של בית חב"ד חנוכיית ענק במרכז העיר שנבנתה ממוצרי מזון שנתרמו על ידי תושבי העיר. לאחר הדלקת ה"חנוכייה" בהשתתפות ראש העיר, הועמסו המוצרים בעזרת מתנדבים למפעל החסד ומשם הגיעו למשפחות נזקקות.

גם סיפורים אישיים מרגשים מתרחשים במפעל החסד כמו משפחה מעוטת יכולת שבאמצע חודש אוגוסט המזגן בסלון התקלקל ואין באפשרותה הכלכלית להזמין טכנאי מזגנים. ידיד בית חב"ד המתעסק במיזוג אויר קיבל את הפניה בשמחה והחליט לקחת את תיקון המזגן על חשבונו.

מפעל החסד רואה לנכון לעזור למשפחות עוד בטרם יוגדרו כ'נזקקות'. במסגרת זו, ניתנים שירותי יעוץ והכוונה להתנהלות נכונה כלכלית או התנהגותית כדי שלא יתדרדרו למצבים קשים יותר.

כך באמצעות מעגל ידידים ומתנדבים מקשר מפעל החסד של בית חב"ד בין הקצוות של הנותנים והמקבלים, מחבר את הלבבות במאור פנים ונותן עידוד יחד עם מילה טובה לגלמודים מכל גווני האוכלוסיה.

תמונות נוספות בתחתית העמוד

אמץ משפחה

367 ₪ זהו הסכום הדרוש לחבילת סיוע משפחתית. באמצעות תרומה חודשית אנו נוכל לעזור לעוד משפחה נזקקת במשך כל השנה.

מעגל המתנדבים

הרשמו למעגל המתנדבים וכשתגיע בקשת סיוע הרלוונטית לתחום אותו סימנתם, תקבלו הודעה מאיתנו - הסכמתם? אתם שותפים!

תרום עכשיו

כולנו רוצים להיות גומלי חסדים ולתת מעצמנו לזולת. יש לכם הזדמנות להיות מהנותנים ולא מהמקבלים. תרמו כל סכום שתרצו.

בחרתם לאמץ משפחה - זה גדול!

סיכום התרומה

דוא"ל למשלוח קבלה

הפרטים שלכם כבר נשלחו, כעת הזינו את פרטי האשראי כדי להשלים את תרומתכם. (הטופס מאובטח ומוצפן באמצעות קארד.קום)

בחרת לתרום מעצמך, יש לך כוח!

נגישות