הרב לרר אצל הרבי מליובאוויטש
מבנה מרכז קהילתי חב"ד ע"ש יחזקאל, שרה ועינת בסר
בית הכנסת ע"ש יוסף שלמה איטח ז"ל
מרכז התורה ע"ש יוסף אריה ניימן ז"ל

אודות בית חב"ד יבנה

מרכז קהילתי בית חב"ד יבנה נוסד בשנת 1986 –  ה'תשמ"ו על ידי הרבי מליובאוויטש רבי מנחם מענדל שניאורסאהן זי"ע על ידי שליחיו ובאי כוחו הרב יוסף יצחק ורעייתו מרת יפה לרר שיחיו.

בית חב"ד הינו חלק מרשת עניפה של מוסדות מפוארים ובתי חב"ד שנוסדו על ידי הרבי מליובאוויטש ברחבי העולם כולו, אשר מטרתם היא להביא את אורה הנפלא של היהדות והחסידות לכל המוני בית בישראל מתוך מאור פנים, כבוד והערכה לזולת.

פעילותה המסועפת של חב"ד בארץ וברחבי העולם, מפילה חומות של קיטוב וניכור פנימי בעם ומדגישה את המאחד והמשותף לכולם. בזכות פעילות זו המוני העם קרובים יותר אל החיים היהודיים המקוריים ואל המאור שבתורת ישראל.

חב"ד רואה בכל יהודי 'חוליה' בשרשרת אחת שלמה, שרשרת של 'עם ישראל', אשר לצורך הרכבתה נחוצה שמירת הזהות היהודית ודביקות איתנה בערכיה הנצחיים של האומה.

הפסוק "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" הפך לסיסמתו של הרבי בהקמת המוסדות, הבתי חב"ד ואימפריית השלוחים הפזורים בכל עיר ופינה ברחבי תבל. ומצוות "אהבת ישראל" הפכה למוטו המרכזי בפעילות חסידיו אשר תכליתה היא להכין את העולם לקבלת פני משיח.

חז"ל אומרים "על שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה (תפילה) ועל גמילות חסדים". בית חב"ד מתמקד בשלושת יסודות אלו: מרכז התורה "יבנה וחכמיה" הינו בית מדרש פתוח ויחודי, שהוקם על ידי בית חב"ד במטרה לאפשר לכל יהודי ללמוד תורה לפי הבנתו וידיעותיו מתוך פאר גשמי ורוחני. בית כנסת חב"ד יבנה הוא לא סתם עוד בית כנסת בעיר, אלא בית אשר פתוח לכל יהודי מכל עדה ומכל חוג בימי השבוע, שבתות וחגים בזמני שמחה כברית ובר מצוה  וכן בימי אבל וימי זיכרון. "מפעלי החסד" של בית חב"ד הינם שם דבר בעיר ולא סתם, האירגון תומך בדרכים מגוונות במאות משפחות ברחבי העיר על ידי חלוקת סלי מזון שבועית, חודשית, ולפני החגים. 

הנכם מוזמנים להיות שותף ישיר למפעל חשוב זה על ידי לקיחת חלק באחד מעמודי העולם אם בתורה, תפילה, או עזרה גשמית לנזקקים

בעזרת תרומתך* נוכל להגדיל את פעילותנו ולעשות את העולם טוב יותר.

לעמותה סעיף 46* לצורך החזר מס בתרומות.